Yıldız Çiçeği Dahlia Yetiştiriciliği | Çiçek & Bitki
Bu Site Alan Adı İle birlikte satılıktır.

Yıldız Çiçeği Dahlia Yetiştiriciliği

Yıldız çiçeği harika görünümü olan, çiçeğinin şeklinden dolayı bu ismi alan harika çiçekleri olan hoş bir bitkidir. Bitkiler içinde en çok çeşide sahip olan bitkilerden birisidir. Oldukça dekoratif çiçeklere sahiptir. Rengarenk çiçekleri yıldız şekline benzer. Bahar ayından başlayarak sonbahara kadar çiçeklenebilme özelliğine sahip bir bitkidir. Hem dış mekan hem de vazoda iç mekanlarda yetiştirebilirsiniz. Vazolarda da çok güzel durmaktadır.

Yıldız çiçeği daha çok güneşli ve açık alanları sever. Güzel çiçeklerinin daha da güzel olmasını istiyorsanız bitki kesinlikle güneş görmelidir. Açık havadar yerler dahlia bitkisi için ideal olan yerlerdir. Bu harika görünümlü bitki bahçelerinizi süslemek için çok güzel bir alternatif olabilir.

Toprağının geçirgen olması önemlidir. Humus bakımından zengin, nemli karakterli topraklarda gelişimleri çok iyi olmaktadır. Ayrıca toprağının geçirgen yapıda olmasına da özen göstermeniz gerekecek.

Toprağının nemli kalmasına özen gösterin. Nemli kalacak şekilde sulamasını yapmalısınız. Özellikle de yazın sıcak havalarda toprağı nemli kalacak şekilde güzelce ve düzenli bir şekilde sulamasını yapın. Toprak nemi bitkinin gelişmesi açısından çok önemlidir.

Her yıl ekmeniz gereken bir bitki. Bu yüzden bahar aylarında ekmeniz gerekecek. Don olayları geçtikten ve toprak ısındıktan sonra ekimini yapabilirsiniz.

yildiz-cicegi-dahlia

Yıldız Çiçeği Yetiştiriciliği


You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply