Taflan Bitkisi Yetiştiriciliği | Çiçek & Bitki
Bu Site Alan Adı İle birlikte satılıktır.

Taflan Bitkisi Yetiştiriciliği

Taflan bitkisi her dem yeşil kalabilen, dış mekan süs bitkilerindendir. Çalı formundadır. Yaprakları için yetiştirilir. Yazın yeşil olan yapraklar kışın kahverengiye dönüşerek çok güzel görünüm oluşturur. Peyzaj da çok sık tercih edilen bitkiler arasındadır. Ilıman iklim özelliği gösteren bölgelerimizde daha rahat ve kolay yetiştirilebilmektedir. Bazı türleri sonbahar aylarında turuncu meyveler verir.

Taflan toprak isteği bakımından seçici değildir. Her tür toprakta rahatlıkla yetiştirilebilir. Kireçli topraklarda bile yetiştiriciliğini yapabilirsiniz. Ancak humus bakımından zengin topraklarda daha iyi sonuçlar alırsınız. Ayrıca toprağının geçirgen  ve nemli olması da istenen özellikler arasındadır.

Taflan bitkisi hem tohum hem de çelik ile üretilir. Tohumla üretim uzun zaman alır. Bu yüzden pek tercih edilmez. Üretiminde genelde çelik yöntemi kullanılır.

Yazın çok sıcak havalarda bolca sulayabilirsiniz. Toprağını nemli tutun. Nem isteği yüksek olan bir bitkidir. Bu yüzden arada bir yapraklarını da ıslatabilirsiniz. Sonbaharda su isteği azalacaktır. Verilen su miktarını azaltmanız gerekir.

Taflan ayrıca şifalı bitkiler arasındadır. Taflan bitkisinin faydalarını öğrenmek için bu yazımı okuyabilirsiniz.. Tıklayınız…

 

taflan-bitkisi

Taflan Bitkisi Yetiştiriciliği


You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Taflan Bitkisi Yetiştiriciliği”

  1. recep demirci dedi ki:

    selamlar altuni taflan tohumu almak istiyorum nereden temin edebilirim yardımcı olursanız sevinirim

Leave a Reply