Kardinal Çiçeği Bakımı-(Lobelya Erinus) | Çiçek ve BitkiÇiçek ve Bitki

23

Aralık
2017

Kardinal Çiçeği Bakımı-(Lobelya Erinus)

Yazar: cicekvebitki  |  Kategori: Dış Mekan Bitkileri  |  Yorum: Yok   |  

Kardinal Çiçeği Bakımı hakkında genel bilgilerin bulunduğu bir yazı hazırladık. Kardinal çiçeğinin latince adı Lobelya Erinus olarak bilinmektedir. Kardinal Çiçeği Bakımı kolay olan bir bitkidir. Sadece dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlara dikkat edildiği sürece bahçelerinizi süslemek için harika bitkiler elde edebilirsiniz.

Latince adı Lobelya Erinus olan bizim dilimizde Kardinal Çiçeği adını alan bitki mavi renkli çiçekleri ve sarkıcı özelliği olan dış mekan süs bitkisidir. Tek yıllık yetiştirilen bir bitkidir. Kışları ılık geçen yerlerde çok yıllık olarak da yetiştirilebilir. Genelde balkonlarda saksı içerisinde sarkıcı bitki olarak yetiştirilir. Ayrıca bahçeli bir eviniz varsa bahçe yolu kenarlarını süslemek için de kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki fotoda gördüğünüz gibi büyük küpler içinde çok güzel görünümler elde edebilirsiniz. Sizin yaratıcı düşüncenize göre farklılık gösteren çok güzel görünümler elde edebileceğiniz çok güzel bir çiçektir. Bahçe süslemesi için oldukça ideal bir bitkidir.

kardinal

Kardinal Çiçeği Bakımı ve Yetiştiriciliği

Kardinal Çiçeğinin Bakımı 

Toprak İsteği: Kardinal çiçeğinin en güzel özelliğinden birisi hemen her tür toprakta yetişebilmesidir. Çok ağır killi toprak olmadığı sürece hemen her tür toprakta yetişebilir. Tabi ki humus bakımından zengin iyi işlenmiş topraklarda gelişimi çok daha iyi olmaktadır. Toprak bakımından seçici olmaması bitkinin artı özelliklerinden birisidir. Bu da bakımını kolaylaştırmaktadır.

Güneş İhtiyacı: Güneş alan yerleri seven bir bitkidir. Ayrıca yarı güneşli yerlerde de rahatlıkla yetiştirebilirsiniz. Güneş almayan, sürekli gölge kalan yerlere bitkinizi kesinlikle ekmeyin. Eğer bahçenizde ağaç altı, güneş görmeyen duvar kenarları gibi yerler varsa kardinal çiçeğinizi buralarda heba etmeyin.

Çok çiçeklenen bir bitkidir. Uzun süreli çiçekli kalabilir. İlkbahardan yaz sonlarına kadar çiçeklenebilir. Bu da bu bitkinin en güzel özelliklerinden birisidir. Uzun süreli çiçekli kalması bahçeleriniz için güzel bir özelliktir.

Üretimi: Bitkinin üretimi genelde tohum yöntemiyle olmaktadır. Kolay bir yöntemdir. Tohumlarını ilkbaharda ekebilirsiniz. Tohumları önce bir saksıya toprak yüzeyine serpiştirin. Daha sonra üzerine bir sprey ile sulama yapın. Çimlenme başladıktan sonra fideleri istediğiniz yere dikebilirsiniz. Fazla sık dikmeyin çünkü büyüdükçe sıklaşacak ve büyümeleri daha zor olacaktır.

Kardinal Çiçeği Tohumu Ekimi İle İlgili Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız…

lobelya-bakimi

Kardinal Çiçeği Bakımıyorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?Tm Haklar Sakldr - Çiçek ve Bitki
Yazlar kaynak belirtilmeden kullanlamaz.

Hobiler Hobiler
?>