Bitki Yağları arşivleri | Çiçek ve BitkiÇiçek ve Bitki

20

Ocak
2018

Lavanta Yağının Faydaları | Lavanta Çiçeği | Çiçek ve Bitki

Yazar: cicekvebitki  |  Kategori: Bitki Yağları  |  Yorum: Yok   |  

Lavanta yağının faydaları nedir? Lavanta yağı ne işe yarar? Lavanta yağının faydaları konusunda sizlere kısa bir yazı hazırladık.

Lavanta mucizevi bir bitkidir. Lavantadan elde edilen yağ birçok konuda faydalı olmakta cilt bakımından uykusuzluğa kadar birçok soruna çözüm olabilmektedir. Kozmetik sanayide çok kullanılan lavanta yağına olan talep oldukça fazladır.

Lavanta Yağının Faydaları

Lavanta yağı cilt bakımında nemlendirici olarak kullanılır. Ayrıca yağlı bir cildiniz varsa lavanta yağı yağlı ciltler için de kullanılabilir. Ayrıca kırışıklıklar için de kullanılır. Kırışıklıkları azaltıcı etkisi vardır. Vücut tarafından kolay emilebilen özelliğe sahiptir. Ayrıca yaz aylarında güneş yanıklarında da kullanabilirsiniz.

lavanta

Lavanta Yağının Faydaları

Uyku problemi olanlar için de lavanta yağı iyi gelmektedir. Uyku sorunu yaşıyorsanız lavanta yağını yastığınıza bir damla olacak şekilde damlatın daha rahat bir uyku çekeceğinizi göreceksiniz. Ayrıca rahatlama açısından lavanta yağını kulak arkası veya boynunuza masaj yaparak yedirirseniz hem rahatlayacaksınız hem de doğal parfüm olarak kullanabileceksiniz.

Bit gibi haşerelerden kurtulmak için de lavanta yağı kullanılabilir. Saç dökülmelerinde de etkilidir.

Mide bulantınız varsa lavanta yağını koklayarak hafifletebilirsiniz.

Ayrıca herhangi bir yerinizi incittiğiniz veya burktuğunuz zaman lavanta yağıyla o bölgeye masaj yapın. Ardından bir bez yardımıyla sarın ve ısıtın. Ağrılarınızın azaldığını ve iyi geldiğini hissedeceksiniz.

19

Ocak
2018

Gül Yağının Faydaları Nelerdir

Yazar: cicekvebitki  |  Kategori: Bitki Yağları  |  Yorum: Yok   |  

Gül ülkemizde son yıllarda üretimi ve ticareti çok fazla yapılan bitkiler arasında yerini alır. Kesme çiçekçilik sektörünün yanında cilt bakımı, kozmetik ürünlerinde de çok sık kullanılır. Gül yağının yanı sıra gül suyu da kozmetik sektöründe çok kullanılıyor. Özellikle cilt bakımı konusunda çok önemli bir yere sahip.

Gül yağı cildi rahatlatma etkisiyle bilinir. Yüz güzelliği ve yüz bakımı için gül yağı çok sık kullanılır. Ayrıca gül maskesi de cilt bakımında oldukça sık kullanılır. Gül yağının sıkılaştırıcı etkisi vardır. Kırışıklıkları gidermede çok etkilidir. Sarkma olan bölgelerde kullanılırsa etkili olur.

Gül yağının cildi rahatlatma etkisi de bulunmaktadır. Nemlendirici olarak da kullanılır.

Gül yağı fazla bilinmese de saç dökülmelerine karşı da etkilidir. Gül yağını saç diplerine masaj yaparak uygularsanız saç dökülmelerine karşı da önlem almış olursunuz.

gul

Gül Yağı Kullanımı

14

Ocak
2018

Papatya Yağı Ne İçin Kullanılır

Yazar: cicekvebitki  |  Kategori: Bitki Yağları  |  Yorum: Yok   |  

Papatya yağı daha çok cilt bakımı için kullanılır. Saç bakımı ve yüz bakımı için sık tercih edilen bitki yağları arasında gelir. Papatya yağını elde etmek profesyonel bir iştir. Hakiki papatya yağı evde hazırlanabilecek bir şey değildir. Saç renginizi açmak istiyorsanız papatya yağını veya papatya suyunu kullanabilirsiniz. Papatya yağının ayrıca rahatlatıcı da bir etkisi vardır.

 

papatya

Papatya Yağı

 

Papatya yağını özellikle cilt bakımı için kullanabilirsiniz. Pürüzsüz ve yumuşak bir cilt elde etmek istiyorsanız papatya yağı sizin için ideal olacaktır. Ayrıca sivilce probleminiz varsa bunu da azaltmak için papatya yağı kullanılabilir. Cilt lekelerini de azalttığı bilinmektedir. Cildinizde bulunan lekelerle savaşmak için papatya yağı kullanabilirsiniz.

Papatya yağını yorgunluğunuzu almak için de kullanabilirsiniz. Ayaklarınıza papatya yağı ile masaj yaptığınızda rahatladığınızı ve yorgunluğunuzun hafiflediğini hissedeceksiniz.

 

 

Papatya yağının fazla kullanımının sivilcelenmeye sebebiyet verebileceğini de unutmayınız. Tm Haklar Sakldr - Çiçek ve Bitki
Yazlar kaynak belirtilmeden kullanlamaz.

Hobiler Hobiler
?>