Bitki Fotoları arşivleri | Çiçek ve BitkiÇiçek ve Bitki

4

Haziran
2018

Gül Resmi: Gül Resimleri

Yazar: cicekvebitki  |  Kategori: Bitki Fotoları  |  Yorum: Yok   |  

Gül bahçelerimizi süsleyen en güzel bitkilerden birisi. Birbirinden güzel gül resimlerini sizler için derledik. Gül resmi internette en çok aratılan kelimelerden birisi. Gül hayatımızda çok farklı bir yere sahip. Bu yüzden nette gül resmi en çok aratılanlar arasında yerini alıyor.

Gül bahçelerimizin vazgeçilmez bitkilerinden birisi. Bu güzel bitki insana ayrı bir huzur veriyor. Gül yetiştiriciliği adeta bir terapi yerine geçiyor. Yetiştirdiğimiz güllerle konuşmak, onların büyüdüğünü, tomurcuklandığını ve nihayetinden o güzel çiçeklerini açtığını görmek insana ayrı bir huzur veriyor.

Gül yetiştiriciliği çok eskilere dayanıyor. M.Ö. 500’lü yıllarda Çinliler tarafından yetiştirilen gül, baş döndürücü güzelliği ve şahane kokusu ile çiçeklerin kraliçesi olarak adlandırılmış.

Gül Resmi

En Güzel Gül Resimleri

Gül Fotoları

Dalında gül resimleri – Tomurcuk Güller

Güllerin çok çeşidi bulunmakta. Büyük çiçekli, küçük çiçekli, tırmanıcı, baston gülleri, peyzaj gülleri, sarılıcı güller, minyatür güller olmak üzere çok fazla çeşidi bulunuyor. En çok da bahçelerimizi süslemek için gülleri kullanıyoruz.

Gül Resmi İndir

En Güzel Gül Fotoları

Güller sadece buket halinde değil, bahçemizde ağaçlar halinde de çok güzel görünüyor. Bahçeleriniz için gül ağacı seçimi yerinde olacaktır.

Gül Ağacı Fotoları

Gül Ağacı (Gül Resmi)

Bazı gül yapraklarından reçel bile yapılabiliyor. Güzel kokmasının yanında bu özelliğinden de faydalanabilirsiniz.

Gül Fotoları

Tomurcuk Gül Resmi

Gülün bakımı ve yetiştiriciliği kolaydır. Ancak yine de zahmet ve özen gösterirseniz karşılığını fazlasıyla alacağınız bir bitkidir. Öylece bir bakım yapmadan da yetiştirebilirsiniz. Ancak özen gösterirseniz, bakımını detaylı yaparsanız, onla konuşursanız karşılığını nasıl alacağınızı bizzat göreceksiniz.

Kırmızı Gül Fotoları

Kırmızı Gül Resmi

Güller hayatımızda bazı anlamlar taşıyan nadide bitkilerden birisidir. Renklerine göre derin anlamlar içeren gül, tüm dünyada aynı anlama gelir. Sevgimizi simgeleyebileceğimiz, aşkımıza tercüman olan en güzel bitkilerden birisidir gül.

Kırmızı tomurcuk güller yeşeren aşkı simgeleyen en güzel şeylerden birisi. Daha açmadan, tomurcuk haldeyken bile şahane görünen, asalet simgesi gül tüm dünyada eşsiz bir yere sahip.

Gül Fotoları

Tomurcuk Güller (Gül Resmi)

Sitemizden gül resimlerini bilgisayarınıza ya da cep telefonunuza indirebilirsiniz. Birbirinden güzel gül fotolarını sizler için seçtik. Beğenmeniz ve faydalı olması dileğiyle.

8

Mart
2018

Dünya Kadınlar Günü Çiçekleri

Yazar: cicekvebitki  |  Kategori: Bitki Fotoları  |  Yorum: Yok   |  

Kadınlar Günü Çiçekleri hakkında genel bir bilgi vermek istedik. Kadınların bu özel gününde alınması gereken ya da alınmasını önerdiğimiz kadınlar günü çiçekleri listemize bakıp karar verebilirsiniz. Bazen çiçek alırken anlamını ya da hangi güne özel olduğunu bilmeden aldığımızda farkında olmadan hata yapıyoruz. Bu hatayı en aza indirmek için sizlere minik bir liste hazırladık.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmakta. Hayatımızın en değerli varlıkları olan kadınlara adanan bu özel günü kutlamak için çiçekler en büyük yardımcımız olmakta. Ancak çoğu kişi kadınlar günü için ne alacağını bilmemekte ya da kararsız kalmakta. Bu önemli günde hayatımızın en değerli varlıklarına verebileceğimiz en güzel hediyelerin başında hiç şüphe yok ki çiçekler gelmekte. Çiçekler zarafeti ve güzelliği simgelemekte. Çiçekler ise bu tanıma uygun en güzel hediye olsa gerek. Çiçeğin asaleti en güzel kadınlara yakışmakta. Çiçekler kadınlarla anlam bulmakta. Bu yüzden onlara verilecek en güzel hediyelerin başında çiçekler geliyor.

Dünya Kadınlar Günü Tarihi:

8 Mart tarihinde ABD’nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi çalıştıkları şartların iyileştirilmesi amacıyla greve başladı. Bunu önlemek isteyen polisler işçilere saldırarak fabrikaya kilitledi. Bu sırada fabrikada çıkan yangın sonucunda fabrikadan çıkamayan 129 kadın işçi yanarak hayatını kaybetti.

26 – 27 Ağustos 1910 tarihinde Danimarka’nın Kopenhag kentinde 2. Enternasyonale bağlı kadınlar toplantısında (Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansı) Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin, 8 Mart 1857 tarihindeki tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Mart’ın “Internationaler Frauentag” (International Women’s Day – Dünya Kadınlar Günü) olarak anılması önerisini getirdi ve öneri oybirliğiyle kabul edildi.

Dünya Kadınlar Gününün kısaca tarihi bu şekilde. Bu önemli günü kutlamak için fikir amaçlı bazı çiçek aranjman modellerini sizler için seçtik. Beğenmeniz dileğiyle…

Kadınlar Günü Çiçekleri:

cicek-modelleri

8 Mart İçin Çiçek Önerileri

 

orkide

Kadınlar Günü İçin Orkide

 

8-mart

Kadınlar Günü İçin Saksıda Çiçek

 

cicek

Kadınlar Günü Çiçek Modelleri

 

kadinlar-gunu

Kadınlar Günü Çiçekleri

 

kadinlar-gunu

7

Mart
2018

Şeflera Bitkisi Fotoları

Yazar: cicekvebitki  |  Kategori: Bitki Fotoları  |  Yorum: Yok   |  

Şeflera Bitkisi Fotoları konusunda meraklı olan yetiştiricilerimiz için birkaç foto seçtik. Şeflera bitkisi fotoları başlıklı yazımızı takip edebilirsiniz.

Şeflera bitkisi ev ve ofislerin vazgeçilmez bitkileri arasında yerini almakta. Saksı yetiştiriciliğinde önemli bir yere sahip olan bir bitki. İç mekan süs bitkileri yetiştiriciliğinde kullanılan ve hemen her bitki yetiştiricisi tarafından sevilen çok güzel bir bitkidir. Dekoratif yaprakları için yetiştirilir.

seflera-foto

Şeflera Bitkisi

şeflera-saksida

Saksıda Şeflera Fotoları

seflera-cicegi

Şeflera Çiçeği

seflera-bitkisi

Şeflera Çiçeği

seflera-

Şeflera Bitkisi FotoTm Haklar Sakldr - Çiçek ve Bitki
Yazlar kaynak belirtilmeden kullanlamaz.

Hobiler Hobiler
?>