Bahçe İçin Çit Bitkileri Nelerdir | Çiçek & Bitki
Bu Site Alan Adı İle birlikte satılıktır.

Bahçe İçin Çit Bitkileri Nelerdir

pittosporum-bitkisi

Pittosporum

 

Pittosporum bahçelerinizde çit bitkisi olarak yetiştirebileceğiniz güzel bitkilerden bir tanesidir. Yapraklarının güzelliği, kolayca yetiştirilebilmesi ve bakımının kolay olması, her dem yeşil kalabilmesi ve denize dayanıklılığı ile ideal çit bitkilerindendir. Hem çitlerde hem de bordürlerde, bahçenizin değişik yerlerinde de rahatlıkla yetiştirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

kurtbagri

Kurt bağrı bitkisi

Ligustrum yani kurtbağrı bitkisini hem çit bitkisi hem de ağaç olarak kullanabilirsiniz. Daha çok çit bitkisi olarak tercih edilirler. Her dem yeşil kalabilen bir bitkidir. Ancak kışın yapraklarını döker. Kesime ve budanmaya oldukça dayanıklı olmasından dolayı çit için idealdir. Dayanıklı ve bakımının kolay olması, isteklerinin az olmasından dolayı kolay yetiştirilebilen bir çit bitkisidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

karamuk-agaci

Berberis Bitkisi

Berberis bitkisinin diğer adı karamuk ağacıdır. 2 metreye kadar boylanabilen, dikenli çalı formunda olan bir bitkidir. Dikenli olmasından ve boylanabilmesinden dolayı çit bitkisi olarak yetiştirilebilir. Bakımı ve yetiştiriciliği kolaydır. Yapraklarının rengi kızılımsı olduğundan dolayı dekoratif görünüm oluşturur. Kesime ve budanmaya karşı dayanıklıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

mazı

Mazı Ağacı

Mazı ağaç formunda bir bitkidir. Konik yapılı ve arsızdır. Yetiştiriciliği ve bakımı kolay bir bitkidir. Derin, nemli, geçirgen ve drenajı iyi yapılmış toprakları sever. Hızlı ve çabuk büyümesinden dolayı bahçeler için çok tercih edilen bir bitkidir. Hem çit bitkisi olarak hem de bahçenizde tek ağaç olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şekil vermek de kolaydır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

çit bitkileri,pittosporum,mazı ağacı,berberis,karamuk ağacı,çit bitkileri neler,bahçe çit bitkisi,ligustrum,kurtbağrı,çit,bitkileri,fiyatları

You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Bahçe İçin Çit Bitkileri Nelerdir”

  1. ben bahçenin etrafına çit olması için birbuçuk metre civarında üçyüz adet almak istiyorum bunu ankaRA DIŞINA GÖTÜRCEĞİM birim fiatı ve tamamı yapabileceğiniz iskonto tutarlarını bildirirseniz görüşebiliriz 05326161842 zahmetlernize” teşekkür edrim

Leave a Reply